Alle Tourploegen en -renners op een rijtje

Alle Tourploegen op een rijtje:

Rabobank:
Robert Gesink (Ned), Bauke Mollema (Ned), Steven Kruijswijk (Ned), Laurens ten Dam (Ned), Bram Tankink (Ned), Maarten Tjallingii (Ned), Luis-Léon Sanchez (Spa), Mark Renshaw (Aus), Maarten Wynants (Bel). Ploegleider: Nico Verhoeven.

Vacansoleil-DCM:
Wout Poels Ned), Kenny van Hummel (Ned), Johnny Hoogerland (Ned), Lieuwe Westra (Ned), Rob Ruijgh (Ned), Kris Boeckmans (Bel), Gustav Erik Larsson (Zwe), Rafael Valls (Spa), Marco Marcato (Ita). Ploegleider: Hilaire Van der Schueren.

Argos-Shimano:
Tom Veelers (Ned), Koen de Kort (Ned), Albert Timmer (Ned), Roy Curvers (Ned), Johannes Fröhlinger (Dui), Patrick Gretsch (Dui), Marcel Kittel (Dui), Yann Huguet (Fra), Matthieu Sprick (Fra). Ploegleider: Christian Guiberteau.

BMC:
Cadel Evans (Aus), Marcus Burghardt (Dui), George Hincapie (VSt), Amaël Moinard (Fra), Manuel Quinziato (Ita), Michael Schär (Zwi), Steve Cummings (GBr), Philippe Gilbert (Bel), Tejay van Garderen (VSt). Ploegleider: John Lelangue.

Saxo Bank:
Karsten Kroon (Ned), Chris Anker Sørensen (Den), Nicki Sørensen (Den), Michael Mørkøv (Den), Anders Lund (Den), Juan José Haedo (Arg), Jonathan Cantwell (Aus), Nick Nuyens (Bel), Sergio Paulinho (Por). Ploegleider: Dan Frost.

GreenEdge:
Pieter Weening (Ned), Sebastian Langeveld (Ned), Matt Goss (Aus), Baden Cooke (Aus), Simon Gerrans (Aus), Brett Lancaster (Aus), Stuart O'Grady (Aus), Michael Albasini (Zwi), Daryl Impey (ZAf). Ploegleider: Matthew White.

FDJ-BigMat:
Jaoeheni Hoetarovitsj (WRu), Sandy Casar (Fra), Pierrick Fédrigo (Fra), Cedric Pineau (Fra), Matthieu Ladagnous (Fra), Antony Roux (Fra), Jeremy Roy (Fra), Arthur Vichot (Fra), Thibaut Pinot (Fra). Ploegleider: Thierry Bricaud.

AG2R-La Mondiale:
Nicolas Roche (Ier), Maxime Bouet (Fra), Mickael Cherel (Fra), Hubert Dupont (Fra), Blel Kadri (Fra), Sébastien Minard (Fra), Sébastien Hinault (Fra), Jean-Christophe Péraud (Fra), Christophe Riblon (Fra). Ploegleider: Vincent Lavenu.

Astana:
Aleksandr Vinokoerov (Kazachstan), Janez Brajkovic (Slovenië), Borut Bozic (Slovenië), Dmitri Fofonov (Kazachstan), Maxim Iglinski (Kazachstan), Andrej Kasjetsjkin (Kazachstan), Andrij Grivko (Oekraïne), Fredrik Kessiakoff (Zweden) en Robert Kiserlovski (Kroatië). Ploegleider: Giuseppe Martinelli.

Garmin:
Tom Danielson (VSt), Tyler Farrar (VSt), Ryder Hesjedal (Can), Robbie Hunter (ZAf), Daniel Martin (Ier), David Millar (GBr), Christian Vande Velde (VSt), Johan Vansummeren (Bel), David Zabriskie (VSt). Ploegleider: Jonathan Vaughters.

Team Sky:
Bradley Wiggins (GBr), Mark Cavendish (GBr), Chris Froome (GBr), Michael Rogers (Aus), Richie Porte (Aus), Edvald Boasson Hagen (Noo), Bernhard Eisel (Oos), Kanstantsin Siutsou (WRu), Christian Knees (Dui). Ploegleider: Sean Yates.

Lotto-Belisol:
Jurgen Van den Broeck (Bel), Jelle Vanendert (Bel), Francis de Greef (Bel), Jürgen Roelandts (Bel), André Greipel (Dui), Greg Henderson (NZe), Marcel Sieberg (NZe), Lars Bak (Den), Adam Hansen (Aus). Ploegleider: Herman Frison.

Omega Pharma Quick-Step:
Sylvain Chavanel (Fra), Kevin De Weert (Bel), Dries Devenyns (Bel), Bert Grabsch (Dui), Levi Leipheimer (VSt), Tony Martin (Dui), Jérôme Pineau (Fra), Martin Velits (Slw), Peter Velits (Slw). Ploegleider: Davide Bramati.

Euskaltel-Euskadi:
Samuel Sanchez (Spa), Jorge Azanza (Spa), Mikel Astarloza (Spa), Gorka Izagirre (Spa), Egoi Martinez (Spa), Ruben Perez (Spa), Amets Txurruka (Spa), Pablo Urtasun (Spa), Gorka Verdugo (Spa). Ploegleider: Gorka Gerrikagoitia.

Katoesja:
Denis Mentsjov (Rus), Oscar Freire (Spa), Vladimir Goesev (Rus), Joeri Trofimov (Rus), Edoeard Vorganov (Rus), Aleksandr Koetsjinski (WRu), Joan Horrach (Spa), Luca Paolini (Ita), Giampaolo Caruso (Ita). Ploegleider: Valerio Piva.

RadioShack-Nissan Trek:
Frank Schleck (Lux), Fabian Cancellara (Zwi), Chris Horner (Vst), Maxime Monfort (Bel), Tony Gallopin (Fra), Andreas Klöden en Jens Voigt (Dui), Jaroslav Popovitsj (Oek), Haimar Zubeldia (Spa). Ploegleider: Alain Gallopin.

Cofidis:
Rein Taaramae (Est), David Moncoutié (Fra), Rémy di Grégorio (Fra), Samuel Dumoulin (Fra), Nicolas Edet (Fra), Julien Fouchard(Fra), Jan Ghyselinck (Bel), Luis Angel Mate (Spa), Romain Zingle (Bel). Ploegleider: Yvon Sanquer.

Europcar:
Thomas Voeckler (Fra), Pierre Rolland (Fra), Christophe Kern (Fra), Cyril Gautier (Fra), Yukiya Arashiro (Jap), Giovanni Bernaudeau (Fra), Yohann Gène (Fra), Vincent Jérôme (Fra), Davide Malacarne (Ita). Ploegleider: Jean-René Bernaudeau.

Movistar:
Juanjo Cobo (Spa), Rui Costa (Por), Imanol Erviti (Spa), Ivan Gutierrez (Spa), Vladimir Karpets (Rus), Vasil Kirijenka (WRu), Ruben Plaza (Spa), José Joaquin Rojas (Spa), Alejandro Valverde (Spa). Ploegleider: Yvon Ledanois.

Saur-Sojasun:
Jérôme Coppel, Anthony Delaplace, Jimmy Engoulvent, Brice Feillu, Fabrice Jeandesboz, Cyril Lemoine, Guillaume Levarlet, Jean-Marc Marino, Julien Simon (allen Fra). Ploegleider: Lylian Lebreton.

Lampre:
Grega Bole (Slo), Danilo Hondo (Dui), Joeri Krivtsov (Oek), Matthew Lloyd (Aus), Marco Marzano (Ita), Alessandro Petacchi (Ita), Michele Scarponi (Ita), Simone Stortoni (Ita) and Davide Viganò (Ita). Ploegleider: Maurizio Piovani.

Liquigas:
Ivan Basso (Ita), Federico Canuti (Ita), Kristjan Koren (Slv), Dominik Nerz (Dui), Vincenzo Nibali (Ita), Daniel Oss (Ita), Peter Sagan (Slw), Sylwester Szmyd (Pol), Alessandro Vanotti (Ita). Ploegleider: Mario Scirea.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met Het Parool?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van Het Parool rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@parool .nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden