Afsluiting Vijzelstraat voor auto's later door ADE
De afsluiting van de Vijzelstraat voor al het autoverkeer is uitgesteld tot 2 november. De gemeente begint pas met de voorbereidende werkzaamheden na afloop van Amsterdam Dance Event.
Oorspronkelijk zou de nieuwe verkeerssituatie rond het Muntplein in oktober ingaan, maar vanwege de verwachte drukte in de stad in verband met ADE is besloten tot het uitstel.
De afsluiting van de Vijzelstraat is een van de ingrijpendste maatregelen die worden getroffen rond het Muntplein. Door auto's helemaal te weren op de kop van de straat, wil de gemeente verkeer dat niet in de stad zelf hoeft te zijn ontmoedigen.
Ook op de weg langs de Amstel wordt ingegrepen: hier komt eenrichtingsverkeer. Hetzelfde geldt voor het Singel.
Bestemmingsverkeer
Uit een kentekenonderzoek is gebleken dat slechts een kwart van het autoverkeer op de Munt de binnenstad zelf als bestemming heeft, zoals laad- en losverkeer, vergunninghouders en taxi's.
Verder blijkt uit kentekenonderzoek dat het rond het Muntplein continu druk is: er is geen sprake van spitsperioden. Tien procent van de auto's heeft weliswaar een bestemming in de stad, maar zou relatief gemakkelijk kunnen omrijden.
Van het doorgaande verkeer gebruikt vijftien procent de binnenstad omdat die nu eenmaal tussen de vertrek- en de aankomstplek ligt. Dertig procent rijdt rondjes, bijvoorbeeld omdat de bestuurder op zoek is naar een parkeerplek of de weg niet kent.