ADO Den Haag niet blij met filmpje Denk

ADO Den Haag is niet blij dat twee Kamerleden van Denk woensdagavond een filmpje hebben opgenomen in het stadion van de Haagse voetbalclub. 

Screenshot van het filmpje dat via de Twitterpagina van Denk verspreid is.

Farid Azarkan en Tunahan Kuzu waren, gekleed in ADO-shirt, aanwezig bij een groot maatschappelijk evenement, waarbij oud-spelers en politici in het kader van vijftig jaar emigratie tegen elkaar voetbalden. Ze maakten tussendoor een filmpje en plaatsten dat op Twitter.

Het filmpje leverde veel reacties op. ADO Den Haag is niet te spreken over de actie. ‘We keuren het af dat de opnames zonder onze toestemming en met een associatie naar onze club gemaakt zijn. We betreuren de situatie en benadrukken dat onze club te allen tijde politiek neutraal zal zijn en blijven,’ laat de club via Twitter weten.

In een reactie zegt Kuzu dat hij het jammer vindt dat ‘het bestuur van een schitterende club als ADO Den Haag zich laat gijzelen door een handjevol twitterhooligans onder leiding van boosdoener John van Zweden’. De Denkpoliticus benadrukt dat het evenement juist in het teken stond van verbinding, het vieren van arbeidsmigratie en de ‘uitstekende maatschappelijke verantwoordelijkheid die ADO Den Haag neemt in wijken zoals de Schilderswijk en Transvaal.’

Van Zweden, bekend aanhanger van de voetbalclub, liet op Twitter zijn ongenoegen blijken over het filmpje van Denk. Hij noemde het een actie van ‘twee clowns’ en kreeg veel bijval over zijn ergernis.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met Het Parool?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van Het Parool rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@parool .nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden