Frits van Eerd keert niet terug als topman Jumbo

Frits van Eerd keert niet terug als topman van supermarktketen Jumbo. Van Eerd is verdachte in een witwaszaak en had zijn functie al tijdelijk neergelegd. Van Eerd wordt nu opgevolgd door Ton van Veen die al tijdelijk leiding gaf aan het directieteam van Jumbo.

ANP
Frits van Eerd, voormalig topman van Jumbo, wordt verdacht van witwaspraktijken.  Beeld ANP
Frits van Eerd, voormalig topman van Jumbo, wordt verdacht van witwaspraktijken.Beeld ANP

In september werd bekend dat Van Eerd was opgepakt als verdachte in een witwasonderzoek door de FIOD en het Openbaar Ministerie. Daarbij werden op meerdere plekken in Nederland doorzoekingen gedaan. Invallen vonden plaats in de woning van Van Eerd in Heeswijk-Dinther, maar ook op plaatsen in Groningen en Drenthe. Jumbo verklaarde dat het onderzoek niet gericht is op het supermarktbedrijf zelf.

Het onderzoek van het OM is nog niet afgerond. “Frits is de afgelopen maanden tot het besluit gekomen dat hij, ook na een voor hem positieve afronding van dat onderzoek, niet meer wil terugkeren als CEO van Jumbo,” aldus een verklaring van het bedrijf.

Van Veen werkt sinds 2004 bij Jumbo. Hij was eerder financieel topman en commissaris bij het bedrijf. Colette Cloosterman-Van Eerd wordt president-commissaris. Zij volgt hiermee haar vader en grondlegger Karel van Eerd op, die in december vorig jaar is overleden.

Wilt u belangrijke informatie delen met Het Parool?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van Het Parool rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@parool .nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden