Lijstje

De beste cabaret- en theatervoorstellingen die nu te zien zijn in Amsterdam

The Making of Soros the Musical. Beeld Nichon Glerum
The Making of Soros the Musical.Beeld Nichon Glerum

Elke dag gaat er wel een nieuwe theatervoorstelling in première. Maar welke moet je écht gezien hebben? De theater-, dans en cabaretrecensenten van Het Parool tippen hier de beste voorstellingen die nu in theaters in en om Amsterdam te zien zijn.

Lorianne van Gelder

1. The Making of Soros the Musical door mugmetdegoudentand

In hun laatste voorstelling richt theatercollectief mugmetdegoudentand de blik op de ongrijpbare filantroop George Soros. Het is volgens theaterrecensent Elise van Dam een voorstelling die het fenomeen Soros met de typisch filosofische en humoristische inslag van mugmetdegoudentand ontleedt. Een gelaagd, persoonlijk en uiterst vermakelijke zwanenzang. Grijp de laatste kans om deze te zien.
Te zien: Theater Bellevue, 19 t/m 26/4, speellijst.
Lees onze recensie van The Making of Soros the Musical terug.

2. Grind van Kommil Foo

Grind is misschien niet de állerbeste Kommil Foo-voorstelling, maar doopt je wel onder in heerlijke, bitterzoete melancholie. Met prachtige liedjes en beeldende anekdotes ontvouwen de broers Walschaerts hun familiegeschiedenis, schreef recensent Mike Peek. De voorstelling stond wél bovenaan zijn lijstje van shows om naar uit te kijken dit jaar, dus de moeite waard is deze hoe dan ook.
14 april in de Stadsschouwburg Utrecht, speellijst.
Lees hier onze recensie van Grind van Kommil Foo terug

 Kommil Foo. Beeld Jaap Reedijk
Kommil Foo.Beeld Jaap Reedijk

3. De dappere soldaat van Steef de Jong

‘In de operette De dappere soldaat slaagt Steef de Jong er wederom in te charmeren met zijn wereld van karton en verbeeldingskracht,’ schrijft recensent Elise van Dam. ‘Het spelplezier spat ervanaf. En in een tijd waarin er qua decors en techniek ontzettend veel mogelijk is, laat deze voorstelling weer eens zien hoeveel je kunt oproepen met weinig.’
t/m 9/4, Theater Bellevue, 14/4 in Amstelveen, speellijst
Lees hier onze theaterrecensie van De Dappere Soldaat terug.

Wilt u belangrijke informatie delen met Het Parool?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van Het Parool rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@parool .nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden