265 films zouden een Oscar voor beste film kunnen winnen

Om dit jaar tot een winnaar te komen voor de Oscar voor de beste film van 2011, moet de jury van de filmprijzen 265 films bekijken. Zoveel films komen in aanmerking voor de prijs.

Redactie
De Oscar voor beste screenplay van Orson Welles, die hij in 1941 won voor Citizen Kane, werd afgelopen maand geveild in Los Angeles. Beeld getty
De Oscar voor beste screenplay van Orson Welles, die hij in 1941 won voor Citizen Kane, werd afgelopen maand geveild in Los Angeles.Beeld getty

Want om genomineerd te worden voor de Oscar, moet de film minstens 40 minuten duren, in een theater vertoond worden op 35, of 70 milimeter-film, of digitaal, en te zien zijn in een commerciële bioscoop in de omgeving van Los Angeles voor minimaal zeven dagen achter elkaar, voor middernacht op 31 december dit jaar.

Als je die criteria loslaat op het (Amerikaanse) filmaanbod van afgelopen jaar, kom je tot 265 films, zo rekende The Hollywood Reporter uit.

De nominaties voor de Oscar voor beste film worden volgend jaar op 24 januari bekendgemaakt, de uitreiking is op 26 februari. De ceremonie zal gepresenteerd worden door Billy Crystal.

Wilt u belangrijke informatie delen met Het Parool?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van Het Parool rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@parool .nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden