Update
Geliquideerde oud-voetballer Maynard is bekende van politie
De voormalige profvoetballer Kelvin Maynard die woensdagavond in Amsterdam-Zuidoost om het leven kwam, is een bekende van de politie.
Een woordvoerster bevestigde dat hij voorkomt in de systemen. Wat hij op zijn kerfstok had, kon ze niet zeggen.
De 32-jarige Maynard werd rond half negen ‘s avonds doodgeschoten in een auto op de Langbroekdreef. Volgens de zegsvrouw werd hij vermoedelijk al achtervolgd vanaf het Wethouder De Roosplein in de richting van de Valburgdreef, waarop de rit eindigde op de plek waar het slachtoffer met zijn voertuig tegen de gevel van brandweerkazerne Anton belandde.
Twee verdachten gingen er op een zwarte scooter vandoor. De politie is nog op zoek naar getuigen. Vooralsnog is er geen verband met de liquidatie van advocaat Derk Wiersum eerder op de dag, zegt de politie.
Alphense Boys
Maynard kwam onder meer uit voor FC Volendam, FC Emmen en Antwerp FC. Dit seizoen speelde hij bij de amateurclub Alphense Boys.
Die club reageert geschokt op het overlijden van de voetballer. Donderdagavond is er een besloten bijeenkomst met de spelersgroep en de staf van de Alphense Boys. De uitwedstrijd tegen Hollandia die voor zaterdagavond gepland stond, gaat niet door.
‘Ons diepste medeleven gaat uit naar de vrouw en kinderen van Kelvin, zijn familie en vrienden’, aldus de club op de website.
We kunnen bevestigen dat het dodelijke slachtoffer van het schietincident gisteravond op de Langbroekdreef de 32-jarige Kelvin Maynard is. Het onderzoek naar zijn dood is in volle gang.
Politie Amsterdam eo
Nieuwe informatie: we zoeken getuigen van een mogelijke achtervolging van het voertuig van het slachtoffer voorafgaand aan het schietincident. https://t.co/ivQzhVzODa
Politie Amsterdam eo