Brand bij afvalverwerker Renewi in Westpoort
Bij afvalverwerker en recyclebedrijf Renewi brak dinsdagmiddag omstreeks 14.30 uur brand uit. Rond 17.00 uur werd het sein brand meester gegeven.
Volgens een woordvoerder van de brandweer is de brand ontstaan doordat een stapel matrassen vlam heeft gevat. Een grote rookwolk torende boven het bedrijf aan de Kajuitweg in Westpoort uit. De brandweer liet omstreeks 16.00 uur via Twitter weten de brand onder controle te hebben. Iets na 5 uur werd het sein brand meester gegeven.
De brandweer adviseerde mensen die last hebben van de rook ramen en deuren dicht te doen en de ventilatie uit te zetten. Voor zover bekend is er niemand gewond geraakt. De oorzaak is nog onduidelijk.
De brandweer is nog bezig met het blussen van de brand bij afvalverwerkingsbedrijf #Renewi . Er komt nog veel rook vrij. Heeft u last van de rook? Sluit ramen, deuren en schakel ventilatie uit.
— Brandweer AA (@BrandweerAA) 9 juli 2019
Opvallend: vorige maand brak er ook al brand uit bij Renewi. Het vuur woedde toen in een berg met grofvuil en bedrijfsafval. De brandweer was toen de hele nacht bezig om de brand te blussen.
Het is ook de tweede grote brand in vier dagen tijd in Westpoort. Afgelopen vrijdag was het raak bij een bedrijf aan de Amerikahavenweg in het Westelijk Havengebied.
Eerst Half uur kijken, hadden we wel eerder kunnen melden #at5 #renewi #brand pic.twitter.com/X7NPnUBfgr
— Elmo Asmussen (@ElmoAs) 9 juli 2019