*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Extreem veel regen in kop Noord-Holland

05-10-08   20:54 uur

DE BILT - In de kop van Noord-Holland is zondag zeker 78 mm regen gevallen. Dat is ongeveer de hoeveelheid neerslag die gemiddeld in een maand valt. Dat meldde het KNMI zondag. Als de nachtelijke uren worden meegerekend is er zelfs 90 millimeter neergekomen.

De hoeveelheid regen verschilde erg per regio. Zo mat het KNMI in Leeuwarden 20 mm en waren er plekken waar minder dan 10 mm water viel.

Volgens een woordvoerder van het meteorologisch instituut was al enkele dagen duidelijk dat er een depressie aankwam met veel neerslag. De vraag was alleen; waar komt die terecht. ''Daar waren we meer benieuwd naar dan naar de eerste herfststorm.''

Het KNMI presenteerde in juli een klimaatrapport waarin het instituut niet meer neerslag in Nederland voorspelt, maar wel perioden waarin de regen met grote intensiteit valt: veel water in korte tijd. Dat is wat zondag in Noord-Holland gebeurde. (ANP)


gerelateerde artikelen

Alles over


GESPONSORDE LINKS


PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool