*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Weekend met veel geweld

05-07-10   11:31 uur
De afgelopen dagen vielen er in Amsterdam twee doden en aantal gewonden bij verschillende incidenten, verspreid over de stad. Foto ANP

AMSTERDAM - Bij verschillende geweldsincidenten in de stad zijn in enkele dagen twee doden en een reeks gewonden gevallen. 

In Geuzenveld werden vrijdag twee mannen en een vrouw neergeschoten tijdens een wilde ruzie op straat. De ruzie begon op de Burgemeester de Vlugtlaan en verplaatste zich gaandeweg naar de Burgemeester Fockstraat en de hoek van de  Speelmanstraat en de Theodorus Dobbestraat.

Alle betrokkenen bij het gevecht kenden elkaar. Een 48-jarige man, die het zwaarst was verwond, overleed vrijdagavond in een ziekenhuis. De andere slachtoffers, een vrouw van 36 en een jongen van zeventien, konden in het ziekenhuis worden gered.

De 41-jarige waarschijnlijke schutter is in de buurt van de schietpartij aangehouden en zit nog vast. De recherche zoekt nog getuigen die kunnen vertellen wat is gebeurd.

In een huis in de Flamingostraat, in de Vogelbuurt, Noord, was in de nacht van donderdag op vrijdag een ruzie ontstaan waarin een 42-jarige man werd neergestoken. Hij is vrijdagavond overleden.

Agenten hadden het slachtoffer zwaargewond in het huis aangetroffen nadat een getuige even voor een uur de politie had gebeld met de mededeling dat wat mis was. Terwijl de man naar een ziekenhuis werd gebracht, arresteerde de politie drie vermoedelijke betrokkenen bij de steekpartij: twee mannen van 39 en 49 en een vrouw van 44. Zij zitten nog vast. Waar de ruzie om was begonnen, staat nog niet vast.

In De Baarsjes werd zondagmiddag geschoten bij een vechtpartij tussen een groepje mannen.

Rond half vier kregen ze in de Van Kinsbergenstraat om nog onbekende redenen ruzie. Een van de mannen begon te schieten en raakte een van de anderen. Diens schotwond was echter niet dodelijk. Een tweede slachtoffer liep onbekend letsel op. Ook in deze zaak zoekt de politie nog getuigen.

Een politiewoordvoerder spreekt van een druk weekend. ''Terwijl het voetbal en dansfeest Sensation White rustig verliepen, hadden we ineens drie forse geweldszaken.'' (HET PAROOL)


gerelateerde artikelen

Alles over

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool