*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Opnieuw mensenhandelaar op verlof gevlucht

30-10-09   10:57 uur
Volgens minister Ernst Hirsch Ballin is verzuimd het Openbaar Ministerie te vragen of verlof in dit geval wel verstandig was. Foto ANP

AMSTERDAM - Opnieuw is een veroordeeld mensenhandelaar gevlucht tijdens verlof. Nadat Saban B. half september tijdens een bezoek aan zijn vrouw en baby de benen had genomen, ontsnapte afgelopen weekeinde een man die tot vier jaar is veroordeeld wegens mensenhandel. Hij keerde niet terug van weekendverlof. De man had tot september volgend jaar moeten zitten.

Justitie onderzoekt wat precies is misgegaan rond het verlof van de mensenhandelaar. Als blijkt dat er een fout zit in de manier waarop verlof wordt verleend, zal minister Ernst Hirsch Ballin de werkwijze laten aanpassen. ''Dit mag niet gebeuren,'' zei de minister over het voorval. Hij noemde de feiten waarvoor de man is veroordeeld 'behoorlijk ernstig'.

Volgens de minister is verzuimd het Openbaar Ministerie te vragen of verlof in dit geval wel verstandig was. Het OM zou dan hebben geadviseerd de gevangene niet met verlof te laten gaan vanwege de ernst van de daden waarvoor hij veroordeeld is, aldus de bewindsman. Het is onbekend in welke gevangenis de persoon in kwestie zat.

Vrouwenhandelaar Saban B., die waarschijnlijk is gevlucht naar Turkije - dat geen onderdanen uitlevert - werd woensdag bij verstek veroordeeld tot nog eens acht jaar cel wegens een tweevoudige poging tot moord en een poging tot vrouwenhandel. Vorig jaar zomer kreeg hij al 7,5 jaar cel voor onder meer vrouwenhandel.¿ (HET PAROOL)


gerelateerde artikelen

Alles over

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool