Nog 24 hooligans in de cel
17-05-11 11:11 uur
De sfeer tussen verschillende Ajaxsupporters werd grimmig tijdens de huldiging van de spelers op het Museumplein. Foto ANP
update
Justitie houdt nog 24 Ajax-hooligans in de cel na de huldiging van zondag. Ze worden vooral verdacht van het plegen van geweld tegen de politie. De verdachten worden morgen voorgeleid aan de onderzoeksrechter. Die moet beslissen of ze in de cel blijven tot de snelrechtzitting die de rechtbank volgende week houdt.
Het Openbaar Ministerie en de rechtbank hebben tot de snelrechtzitting besloten om de verdachten in hoog tempo te kunnen afstraffen, zoals eerder ook na de jaarwisseling en na andere rellen is gebeurd.
De rest van de 62 arrestanten is vrijgelaten. Veel van hen hebben een boete moeten betalen - met de pinpas af te rekenen op het politiebureau aan de Flierbosdreef in Amsterdam-Zuidoost - of hebben een dagvaarding meegekregen voor een latere rechtszaak.
RellenDe politie arresteerde de verdachten verspreid over de zondag, op vele plaatsen in de stad. De inmiddels vrijgelaten mensen maakten zich schuldig aan lichte vergrijpen zoals openbare dronkenschap, belediging of wildplassen.
De verdachten die geweld zouden hebben gebruikt tegen de politie, deden dat voornamelijk op het Museumplein. Daar braken na afloop van de huldiging relletjes uit. Nadat de spelers het podium hadden verlaten, zouden ze in bussen naar een besloten feest in club Panama worden gebracht, wat groepen hooligans onmogelijk maakten.
Ze verzamelden zich voor de hekken waarachter de bussen klaar stonden en probeerden die omver te trekken. Uiteindelijk voerden de mobiele eenheid en politieruiters een charge uit om de spelers en hun gezelschap te ontzetten.
Er werd met flessen, glazen en rotzooi naar de ME en de bussen gegooid. De motorrijders die de bussen door de Paulus Potterstraat via de Van Baerlestraat naar de Overtoom moesten geleiden, werden ook onderweg nog bestookt. (PAUL VUGTS)
((PAUL VUGTS))