*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Huisarts gehoord na Badhoevense moord

25-04-09   12:01 uur
HAARLEM - Advocaat Van Oosten van de 64-jarige Badhoevedorpse vrouw die vorig jaar haar echtgenoot en dochter om het leven bracht, wil dat haar huisarts wordt gehoord over de mogelijk te hoge dosis antidepressiva die ze gebruikte. Dat bepleitte de raadsman voor de rechtbank in Haarlem. De 64-jarige vrouw doodde in september haar 61-jarige man en 22-jarige dochter thuis met een bijl. Daarna probeerde ze zelfmoord te plegen door in haar auto tegen een boom te rijden.

Volgens Van Oosten meldde de vrouw zich enkele weken eerder met depressieve klachten bij de vervangend huisarts. Die schreef antidepressiva (seroxat) voor, maar die haalde de vrouw volgens de raadsman niet af bij de apotheek.

Kort voor de fatale dag wendde ze zich tot haar eigen huisarts, die een dubbele dosis van het eerdere recept zou hebben voorgeschreven. Mogelijk in de veronderstelling dat ze al met de lichtere dosis pillen was begonnen. Een mogelijke bijwerking is dat de depressieve klachten in het begin verergeren, wat volgens de advocaat een verklaring kan zijn voor haar daad.

Een deskundige moet een oordeel geven over de antidepressiva. De Badhoevedorpse verscheen gisteren niet op de zitting. Volgens Van Oosten is haar depressie voorbij. Ze werkt goed mee en wil weten of er een verklaring voor haar gedrag is, aldus de raadsman. (HET PAROOL)


gerelateerde artikelen

Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool