*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Politieagente in Amstelveen doodgeschoten

10-07-08   07:23 uur
De politie verricht onderzoek op de plaats delict. Foto ANP/NU.NL

De overleden agente Gabrielle Cervat. Foto Politie Amsterdam-Amstelland
De overleden agente Gabrielle Cervat. Foto Politie Amsterdam-Amstelland
AMSTELVEEN - De 28-jarige agente Gabriƫlle Cevat is vannacht doodgeschoten op de Pieter de Winterlaan in Amstelveen. De vermoedelijke dader, een 49-jarige Arubaan, is gearresteerd in de woning van zijn ex-vrouw. De verdachte was al bekend bij de politie vanwege zedenzaken en geweld.

De agente was gisteravond in burgerkleding onderweg naar haar nachtdienst aan politiebureau Amstelveen-Noord, toen ze een BMW slingerend zag langsrijden. De bestuurder was dronken en had zojuist elders in Amstelveen op een voordeur geschoten - volgens de politie waarschijnlijk 'vanwege een ruzie in de relationele sfeer'.

De agente belde haar collega's van het wijkteam en besloot de man aan te spreken op zijn rijgedrag. Kort daarop werd de meldkamer gebeld door omwonenden van de Piet de Winterlaan, die doorgaven dat in hun straat was geschoten.

Agenten troffen daarop hun zwaargewonde collega op de grond aan. De schutter was de woning van zijn ex-vriendin in die straat binnengevlucht. De agente overleed om kwart voor twaalf in het ziekenhuis.

Volgens hoofdcommissaris Bernard Welten van de Amsterdamse politie is er 'een schokgolf door het korps gegaan'. Volgens Welten zijn er geen regels hoe agenten zich moeten gedragen wanneer ze geen uniform dragen, maar toch op een verdachte omstandigheid stuiten. ''Een agent ben je altijd.'' (HET PAROOL)


gerelateerde artikelen

Alles over

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool