Woningen Vechtstraat gekraakt
08-03-10 16:47 uur
Foto Google Streetview
AMSTERDAM - Kraakgroep Zuid heeft zondag tien leegstaande etages van woningcorporatie Rochdale gekraakt. Het gaat om voormalige sociale huurwoningen aan de Vechtstraat 13 tot en met 19. De woningen zouden volgens de kraakgroep al geruime tijd leeg staan in afwachting van renovatie.
"Omdat de renovatie maar niet plaatvond en de panden na renovatie uit het sociale woningbestand zouden verdwijnen, hebben wij de etages weer in gebruik genomen", laat Kraakgroep Zuid weten. "Het is de zoveelste keer dat sociale huurwoningen verdwijnen om plaats te maken voor koopappartementen, terwijl er in Amsterdam juist een tekort is aan betaalbare huurwoningen."
Rochdale kocht de panden in 2005 en zegde twee jaar later de huur op van alle bewoners, omdat de woningen na renovatie verkocht zouden worden. In een deel van de leegstaande woningen plaatste Rochdale antikrakers. Maar volgens de krakers stonden alle woningen inmiddels al weer maanden leeg.
Rochdale was niet beschikbaar voor een reactie. (HET PAROOL)