*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

'WOZ-waarde serviceflats moet omlaag'

13-07-11   07:59 uur
Frans Weekers. © anp
update

Gemeenten rekenen een te hoge WOZ-waarde voor serviceflats. Daardoor betalen nabestaanden van bewoners van dergelijke woningen een te hoge erfbelasting. Dat schrijft de Vereniging Eigen Huis in een brief aan staatssecretaris Frans Weekers van Financiƫn.

Een serviceflat levert bij de verkoop vaak veel minder op dan bij vergelijkbare woningen, vanwege de verplichting tot het betalen van (relatief) hoge servicekosten, zo schrijft de vereniging. Ze wil daarom dat voor deze woningen een uitzondering wordt gemaakt in de wet.

Persoonlijke verplichting
Volgens de VEH stellen gemeenten zich op het standpunt dat de servicekosten voor dergelijke appartementen of flats een persoonlijke verplichting betreft en geen collectieve last. Dat is gebaseerd op een uitspraak van de Hoge Raad uit 2000. Maar volgens de VEH blijkt uit recente jurisprudentie dat rechters er moeite mee hebben aan deze lijn vast te houden.

Zo stelde het gerechtshof in Amsterdam onlangs dat de 'meestbiedende koper op de markt van serviceflats een andere is dan de meestbiedende koper op de markt van gewone appartementen.' (ANP)


gerelateerde artikelen

Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

GESPONSORDE LINKS


PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool