En we gaan nog niet...
08-02-10 11:19 uur
THEODOR HOLMAN
In Oeroezgan voeren we geen oorlogs-, maar een vredesmissie uit. En daarom schieten we Talibanstrijders dood. De taliban zijn fanatieke moslims.
Om onze goede intentie te tonen delen wij korans uit aan de plaatselijke bevolking. Dit heet de Dutch approach, de Hollandse benadering.
Zou de Afghaanse bevolking dat wel snappen? Je schiet de leden van de ChristenUnie dood en geeft de bevolking van Putten vervolgens een bijbel.
Ik noem het de Dutch confusion, oftewel de Hollandse verwarring.
We gaan door. We blijven tot en met 2010, zei het kabinet. Fout! We moeten iets langer blijven, want dat willen de Amerikanen, zei het CDA. Nee, we gaan weg op de afgesproken tijd, zei de PvdA. Dat zien we nog wel, zei het CDA, want we willen blijven. Dat kan niet, zei de PvdA. Jawel hoor, jullie gaan overstag, zei het CDA.
En inderdaad. De PvdA wil nu ook wel blijven, maar dan moeten we het geen vredesmissie meer noemen, maar een trainingsmissie, want de PvdA wil in Oeroezgan blijven als wij de Afghaanse militairen maar mogen trainen. Aldus werd dit weekend bekend.
Ja ja... ik snap het, maar niet heus.
We gaan weg als soldaat, maar we blijven als soldaat om andere soldaten te trainen in het soldatenvak... Dus dan gaan we niet weg. Toch?
Fout! PvdA: ''We gaan helemaal weg uit Oeroezgan, er blijven alleen militairen om de Afghanen te trainen.
O ja, nu begrijp ik het: die Afghaanse militairen moeten natuurlijk leren hoe je vrede bevecht: schooltjes bouwen en af en toe een Talibanner doodschieten.
Fout! Wij gaan die Afghanen niet leren schooltjes te bouwen. We gaan ze leren hoe ze met wapens moeten omgaan, hoe ze bermbommen onklaar kunnen maken, hoe ze granaten moeten gooien - the works!
Is dat niet erger dan een vredesmissie wat langer laten blijven? Is de leraar die leert doden, niet erger dan de leerling die doodt?
Nou, niet als hij getraind wordt door een Nederlandse soldaat, die eigenlijk weg is.
Dutch logic.
Dat is: we gaan weg, maar we blijven.¿