*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Meer vrouwen

28-01-10   11:34 uur
column
THEODOR HOLMAN

Binnenkort wordt polygamie in Nederland verboden. Ik wist niet eens dat het mocht, maar blijkbaar waren hier en daar toch nog enkele mannen met meer dan één vrouw getrouwd.

Maar het mag niet meer, heeft Hirsch Ballin gezegd, want 'polygamie is vaak een aanwijzing voor onvrije partnerkeuze en huwelijksdwang'.

Hmm... toch jammer.

In mijn achterhoofd had ik nog wel een bescheiden droom dat ik getrouwd ben met drie, vier vrouwen, zonder gedonder, zonder jaloezie, zonder gezeur.

Dat is natuurlijk onmogelijk - althans voor mij, ik heb er niet eens één vrouw onder kunnen houden - maar dat polygamie nu bij wet wordt verboden, stemt me verdrietig.

Hoe erg is polygamie? Je bent een man, je moeder wil eigenlijk met je trouwen, maar dat mag ook al niet, en die zoekt dus iemand voor je uit die je wasje doet, je potje kookt en het huis schoonhoudt. Maar jij wilt Tieten & Billen. Dus vind ik dat je om die reden al recht hebt op twee vrouwen. Omdat die de hele tijd met elkaar aan het kwebbelen en roddelen zijn, moet je er dan ook wel een derde bijnemen. En na tien jaar zijn die te oud en is nieuwe toevoer gewenst.

Dat pleit erg voor polygamie, vind ik.

Maar als je polygamie toch verbiedt, waarom verbied je dan niet het huwelijk in zijn geheel? Ook de keuze voor één partner kan 'onvrij' zijn en voortkomen uit 'huwelijks­dwang'. (En het komt mij voor dat het hebben van meer partners, als dit het geval is, juist een oplossing kan bieden.)

Het huwelijk is een tamelijk onzinnige instelling geworden. Ik heb nooit begrepen wat het verschil is tussen het notarieel regelen van je verhouding en een huwelijk. Ben je gelovig, dan kan ik me bij een kerkelijk huwelijk nog iets voorstellen, maar dat huwelijk heeft voor de overheid geen betekenis.

Nu ik erover nadenk: ik zou best getrouwd willen zijn met Femke Halsema, Guusje ter Horst, Fleur Agema en Laetitia Griffith. Leuke discussies op niveau, en daarna moeten ze doen wat ik zeg!

Maar ja, die stomme Hirsch Ballin heeft daar weer een einde aan gemaakt. De man heeft geen fantasie!


THEODOR HOLMAN

Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool