*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Populisme

06-09-10   10:48 uur
column
THEODOR HOLMAN

Hij wil dat Europa hem vijf miljard euro per jaar geeft 'om de illegale immigratie uit Afrika te bestrijden'. Gebeurt dat niet, zegt hij, 'dan wordt Europa een tweede Afrika'.

Hij zei nog meer: ''Het is in het belang van heel Europa mijn land die vijf miljard euro te geven, want we weten niet wat zal gebeuren, wat de reactie zal zijn van de blanke en christelijke Europeanen, als ze te maken krijgen met de instroom van arme en onkundige Afrikanen. We weten niet of Europa een ontwikkeld en verenigd continent zal blijven of dat het vernietigd zal worden, zoals eerder is gebeurd met de invasie van de Barbaren.''

Is dit een tekst van Geert Wilders? Nee, integendeel.

Is dit een tekst van een Duitse bankdirecteur die zijn volk wil waarschuwen?

Ook niet.

Is het dan de tekst van een Vlaamse- of Franse nationalist?

Allemaal fout. Het is de tekst van een moslim die leider is van een groot land, en zijn naam luidt: Moeammar Ka?dhafi.

Het vreemde aan deze tekst is dat Geert Wilders het gezegd zou kunnen hebben. Maar ook de sociaaldemocratische Duitser Thilo Sarrazin zou deze zinnen voor zijn rekening hebben kunnen nemen. Hij schreef tenslotte in het op het ogenblik meest gelezen boek in Duitsland dat immigranten Duitsland steeds dommer maken.

Hoe moet je deze tekst van Kadhafi nu opvatten?

Zou hij liegen over zijn eigen mensen? Zou hij het misschien expres beweren, vanwege die vijf miljard euro die hij uit onze zak wil kloppen? In dat geval kiest hij toch de verkeerde tactiek. Europa houdt niet van het dedain waarmee hij over moslims spreekt. Is de eenvoudigste verklaring niet de beste, namelijk dat hij het wel eens zou kunnen menen?

Maar in dat geval is er toch alle reden om ons eens op ons hoofd te krabben. Het zou betekenen dat de populist Wilders, de sociaaldemocraat Sarrazin en Kadhafi op één lijn zitten.

Dit bewijst weer eens dat niet wij Nederlanders, maar heel de wereld momenteel in verwarring is. De wereld is thans een VVD/PvdA/PVV-kabinet.


THEODOR HOLMAN

Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool