SP en Abvakabo voeren actie tegen uitkleding thuiszorg
29-11-11 16:50 uur
©ANP
SP en Abvakabo FNV voeren morgen actie in het stadhuis tegen de in hun ogen slechte aanbesteding van de thuiszorg. Volgens de twee partijen heeft wethouder Van der Burg de thuiszorg puur op de prijs aanbesteed met als gevolg dat thuiszorgmedewerkers mogelijk tot wel 300 euro per maand minder betaald kunnen gaan krijgen.
Volgens SP-gemeenteraadslid Maureen van der Pligt willen Amsterdammers geen kwaliteitsdumping in de thuiszorg. 'De nieuwe aanbieders hebben de aanbesteding gewonnen omdat zij op het laagst mogelijke tarief hebben ingeschreven. Aan de kwaliteit van de thuiszorg wordt getornd. Dat is ontoelaatbaar.'
Buiten het feit dat thuiszorgmedewerkers minder betaald zullen krijgen zijn de SP en Abvakabo ook bezorgd over de uren thuiszorg waar mensen nog recht op hebben. Hier wordt volgens hen teveel op beknibbeld.
Voorafgaand aan de vergadering van de gemeenteraad morgen zullen SP en Abvakabo hun ongenoegen kenbaar maken aan het college en de raad.
(Redactie)