*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Spreekuur Marcouch in probleemwijken

07-09-10   11:42 uur
Archieffoto van Achmed Marcouch. Hij legt hier de eed als Kamerlid af. Foto ANP
DEN HAAG - PvdA-Kamerlid Ahmed Marcouch begint met wekelijkse spreekuren in probleemwijken. Zo blijft Marcouch, die tegen zijn zin morgen vertrekt uit de Amsterdamse gemeenteraad, toch betrokken bij de stad.

Zoals in het Britse districtenstelsel gebruikelijk is, richt Marcouch elke maandag een spreekkamer in de nabijheid van zijn achterban. ''Ik wil niet te ver af komen te staan van de portiekwerkelijkheid,'' zegt hij.

Marcouch ziet het als een logisch vervolg op zijn periode als stadsdeelvoorzitter van Slotervaart. ''Als bestuurder wilde ik nooit zeggen: daar ga ik niet over. Als ik er niet over ging, was ik de ambassadeur van mijn bewoners. Die rol wil ik blijven vervullen.''

Noodgedwongen doet Marcouch morgen afstand van zijn zetel in de Amsterdamse gemeenteraad. Door twaalfduizend voorkeurstemmen kwam de lijstduwer in de raad, maar de PvdA wil niet dat Tweede Kamerleden ook zitting nemen in een gemeenteraad. (BART VAN ZOELEN)


Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool