*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Krakers verliezen kort geding tegen ontruiming Shell-gebouw

26-01-12   16:30 uur
Het voormalige Shell-gebouw in Noord. © Bert Abbing
De krakers van het voormalige Shell-laboratorium in Amsterdam-Noord hebben het kort geding, dat zij tegen de aanstaande ontruiming hadden aangespannen, verloren. Dat meldt het Amsterdams Openbaar Ministerie via een Tweet.

Burgemeester Van der Laan besloot gisteren om vrijdag het pand te ontruimen vanwege de ernstige situatie. Volgens getuigen zou er een enorme stank hangen en menselijke uitwerpselen liggen. 'Het pand huisvest criminelen en is zeer vies', aldus Van der Laan.

Op 6 januari werd in het gebouw het lichaam van een dode man aangetroffen die was overleden aan een overdosis drugs. Afgelopen maandag liep een kraker verwondingen op in zijn gezicht bij een steekpartij.

Op 6 november 2011 kraakte een groep Occupy betogers het Groot Laboratorium op het oude Shell-terrein in Noord. De meeste Occupy'ers verlieten het pand enkele weken later, waarna het bezet werd door een groep ongeregelde krakers die door sommigen wordt omschreven als een 'boevenbende'. Het pand is van binnen uitgewoond en geplunderd.


AMSTERDAM NOORD

Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool