*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Tibetanen protesteren op de Dam tegen geweld in China

08-02-12   18:52 uur
Tibetaanse monniken dragen zwarte maskers tijdens een bijeenkomst om hun solidariteit te tonen aan de Tibetanen die zichzelf in brand hebben gestoken of werden gedood door Chinese politie, tijdens een protestmars in New Delhi. © ap

Gehuld in warme jassen, mutsen en sjaals hebben vandaag enkele tientallen Tibetanen en sympathisanten in Amsterdam gedemonstreerd tegen het Chinese geweld in hun land van herkomst. Ze kwamen aan het eind van de middag bijeen op de Dam en hadden vlaggen, protestbordjes en foto's van omgekomen landgenoten bij zich.

Ook in Tilburg en Breda hadden protesten plaats, in het kader van een wereldwijde actie uit solidariteit voor het Tibetaanse volk. Op de bordjes stonden teksten als China: stop geweld in Tibet en Tibet for peace, peace for Tibet.

Ook hing er een grote brief, gericht aan minister Uri Rosenthal (Buitenlandse Zaken) waarin de betogers de regering vragen in actie te komen. Zo willen ze dat het kabinet er bij China op aandringt te stoppen met geweld tegen ongewapende Tibetanen en de veiligheidstroepen rondom de kloosters in Oost-Tibet terug te trekken.

Aantal zelfverbrandingen loopt op 
Zeker 20 Tibetanen hebben zichzelf de afgelopen maanden in brand gestoken uit protest tegen de Chinese overheersing. Dat meldde een mensenrechtengroep, na een nieuwe zelfverbranding vandaag in het onrustige zuidwesten van China.

Het laatste incident gebeurde in een basisschool in de provincie Sichuan, waar veel Tibetanen wonen. Vorige maand waren er gewelddadige protesten in de provincie.

Monnik
Volgens een woordvoerster van de Internationale Campagne voor Tibet is het laatste slachtoffer een monnik.

De provincie Sichuan grenst aan de autonome regio Tibet. Tibet was een zelfstandig land, tot de Chinese invasie in 1950-51. (ANP/Redactie)


AMSTERDAM CENTRUM

Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool