*

parool.nl
Amsterdam,  
Parool.nl mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Tenten Kwakoe blijven

02-08-10   11:26 uur
Het Kwakoefestival, vanaf zaterdag in Amsterdam. Foto ANP

AMSTERDAM - De financiële problemen rond het Kwakoe Festival zijn voorlopig opgelost. De festivalleiding heeft dit weekeinde overeenstemming bereikt met tentenverhuurder De Boer uit Alkmaar over de betaling van de rekening.

De Boer dreigde vrijdag alle tenten af te breken wegens het niet nakomen van de financiële verplichtingen door het organiserende Carifiësta Events. Medewerkers van De Boer begonnen twee grote tenten te slopen, maar stopten daarmee toen de organisatoren van Kwakoe nieuwe beloften deden.

''Het is een puur zakelijk conflict tussen twee partijen,'' zegt directeur Kenneth Renfurm. ''Daar mag het festival niet de dupe van worden.''

Kwakoe beleefde een druk weekeinde en had ogenschijnlijk weinig te lijden onder de financiële perikelen. Toch zegt Renfurm zich zorgen te maken over het imago van het festival. ''Het gedoe is slecht voor de rust en het vertrouwen bij de leveranciers en de sponsors.''

Als belangrijkste oorzaak voor de problemen noemt Renfurm de beperkte ruimte in het nieuwe Bijlmerpark. Kwakoe heeft minder festivalterrein tot zijn beschikking en heeft daardoor minder inkomsten uit de verhuur van kramen, terwijl de kosten voor de organisatie niet lager zijn geworden.

Volgende week is het zesde en laatste weekeinde voor Kwakoe, dat dan naar verwachting 350.000 bezoekers zal hebben getrokken.

Renfurm kijkt al vooruit naar het volgend jaar en is toch weer vol vertrouwen. ''De herinrichting van het Bijlmerpark is dan achter de rug. Dan hebben we alle ruimte om het festival groots op te zetten.'' (HET PAROOL)


gerelateerde artikelen

Alles over

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool