*

parool.nl
Amsterdam,  
Parool.nl mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Goede oogst politie bij vechtgala

30-01-12   16:30 uur
Archieffoto © ANP

De politie heeft de afscheidswedstrijd van de Amsterdamse kickbokser Badr Hari - in Leeuwarden, omdat Amsterdam de vechtgala's weert - aangegrepen voor grote controles. Dat leverde tonnen op aan boetes en belastinginningen. Negentien auto's zijn ingenomen.

 In vergelijking met eerdere gala's hebben we weinig geks gezien.  
Bijna duizend automobilisten reden (veel) te hard. Eentje passeerde een controle met 224 kilometer per uur, waar honderd mocht. Zijn auto is in beslag genomen. Twintig hardrijders raakten hun rijbewijs kwijt.

De belastingdienst pakte in een verkeersfuik 95 bestuurders die nog een vordering hadden openstaan. Eén van hen moest nog 98.000 euro betalen. Zijn auto is in beslag genomen, net zoals de auto's van zeventien anderen. Veel kleinere schuldenaars betaalden contant.

Amsterdamse rechercheurs hielpen hun Friese collega's bij het herkennen van criminelen die op het vechtgala afkwamen. Hoewel zich vooral op het vipdek volgens een van hen 'een hoop gajes' had verzameld, bleef het 'opvallend rustig'.

'In vergelijking met eerdere gala's in Amsterdam hebben we weinig geks gezien. De criminelen op het vipdek liepen een stuk minder opzichtig te netwerken dan op eerdere gala's en de beveiliging was prima geregeld. We hebben de indruk dat veel criminelen zijn weggebleven.'

In de hal was (buiten de ring) slechts één vechtpartijtje.

Badr Hari, die profbokser wordt in Amerika, sloeg rivaal Gökhan Saki al in de eerste ronde knock-out.
(Paul Vugts)


gerelateerde artikelen

Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool