*

parool.nl
Amsterdam,  
Parool.nl mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Shopper komt kijken, niet kopen

26-01-12   11:40 uur
De Runstraat in Amsterdam © anp
Amsterdam is nog altijd the place to be, maar wordt steeds minder the place to buy. Door de snelle groei van onlineaankopen zien vooral Amsterdamse winkeliers hun omzetten teruglopen.

Dat blijkt uit het Randstad Koopstroom Onderzoek van I&O Research. De Kamer van Koophandel Amsterdam komt nu met een plan om de stad aantrekkelijk te houden voor bezoekers en bedrijven. Daarvoor moet Amsterdam zichzelf beter verkopen en organiseren, en zich meer profileren als winkelstad.

'Een stel tienervriendinnen komt nu naar Amsterdam om G-Starbroeken te passen. Als ze hebben besloten welke ze willen, stappen ze in de tram naar huis en kopen hem goedkoper online,' zegt Ellen Jacobs van de kamer van koophandel.

Uit het koopstroomonderzoek van 2011 blijkt dat vooral Amsterdammers veel spullen online kopen: achttien procent van de niet-dagelijkse aankopen zoals kleding, boeken, films en elektrische apparaten wordt via internet besteld. In de rest van Nederland ligt dat percentage veel lager: 9,9 procent. (Jasper Karman)

Lees vandaag meer in Het Parool: Hoe wordt de kijker koper?
Wel kijken in de etalages, maar kopen gaat via internet. Willen Amsterdamse winkels blijven concurreren, dan moeten de handen ineengeslagen worden, zegt de kamer van koophandel. Het voorbeeld van de 9 Straatjes.


gerelateerde artikelen

Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool