'Bovengrondse metro in bebouwde kom is uit de tijd'
09-01-12 11:44 uur
Hulpverleners in actie na de botsing tussen een sneltram en een bus van Connexion in Amstelveen. © anp
Veel haltes van sneltram 51 moeten verplaatst worden om de lijn veiliger te maken, zegt Veilig Verkeer Nederland afdeling Amstelveen.
Afgelopen zaterdagavond kwam een 25-jarige vrouw uit Mijdrecht om het leven in Amstelveen toen sneltram 51 op bus 174 botste. Het is het meest recente ongeluk in een lange reeks botsingen waar de sneltram bij betrokken was. Het ongeluk voltrok zich op een kruising - vlak voor halte Poortwachter.
Volgens Nico van Hasselt, voorzitter van Veilig Verkeer Nederland afdeling Amstelveen en betrokken bij Comité Te Sneltram, liggen de haltes verkeerd. 'Vaak liggen de haltes achter de kruising. De tram passeert in volle vaart de kruispunten. De haltes moeten worden verplaatst tot vóór de kruising.'
Het slachtoffer van het ongeluk dat zaterdagavond vlak voor tienen gebeurde, zat achter in de lijnbus tussen Amsterdam en Wilnis. Ze zat aan de linkerkant, ongeveer op de hoogte waar de sneltram de bus raakte. De vrouw vloog uit het raam, en kwam klem te zitten tussen de neus van de tram en de bus. Ze overleed ter plekke aan haar verwondingen. Drie andere buspassagiers raakten lichtgewond. (Malika Sevil)
Lees meer in Het Parool van vandaag.