*

parool.nl
Amsterdam,  
Parool.nl mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

'Geen graffiti op rijksmonument'

16-07-10   23:11 uur
De muurschildering op de hoek van de Prinsengracht. Foto Google Streetview
update
AMSTERDAM - De muurschildering op de blinde muur van Prinsengracht 70 moet van de gemeente misschien worden verwijderd. Bewoners van het pand en omwonenden waren er juist zo blij mee.

Jaren was de muur van Prinsengracht 70 een vrijplaats voor graffitispuiters. Het stukje stoep ervoor werd gebruikt om te plassen, te poepen en drugs te gebruiken. Huiseigenaar Bernard van Liemt had er genoeg van de muur elke twee maanden te laten overschilderen.

Ook de houten kozijnen van het pand waren doelwit van graffitispuiters.

Buurman Oscar van der Voorn van de GO Gallery kwam met het idee de kunstenaars Chaz en Bob van The London Police de muur te laten beschilderen. Zij hadden al eens verlangend naar de muur gekeken. Dus betaalden huiseigenaar en galerie gezamenlijk de verf en de hoogwerker en gingen Chaz en Bob voor niets aan de slag.

De Londense kunstenaars wonen in Amsterdam, maar vliegen de wereld over om muurschilderingen te maken. Het is dan ook niet gek dat de muur nu veel aandacht trekt, en niet alleen van toeristen.

Van der Voorn vindt vooral daarom dat de schildering een succes is. Van Liemt is vooral blij dat hij nu geen last van graffiti meer heeft. ''Kennelijk worden deze jongens gerespecteerd door de graffitispuiters.''

Op 9 juni kreeg Van Liemt een brief van de gemeente dat de muurschil-dering, die weliswaar 'een goed uitgevoerd kunstwerk' is, toch 'een ernstige ontsiering' vormt. De welstandscommissie en het Bureau Monumenten en Archeologie (BMA) willen dat de muur van het huis, een rijksmonument, zijn aard- of steenkleuren uiterlijk terugkrijgt.

Woordvoerder Ton Boon van stadsdeel Centrum geeft toe dat in de brief 'iets te hard van stapel is gelopen'. ''We willen alle omstandig- heden nog eens bekijken. Het is dan mogelijk het advies van de welstandscommissie naast ons neer te leggen.''

Welstandscommissie en BMA zien niets in kunstwerk The London Police op Prinsengracht 70 Crisis speelt rol, maar locatie en trage groei wijk zijn het probleem. (VEERLE CORSTENS)


Het Parool is op zoek naar foto's van graffiti in Amsterdam. Heeft u foto's van mooie of juist lelijke graffiti in de stad? Stuur ze naar internet@parool.nl en vermeld daarbij ook de locatie van de graffiti.

Foto's moeten minimaal 800 pixels breed zijn en in jpg formaat.


gerelateerde artikelen

Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool