*

parool.nl
Amsterdam,  
Parool.nl mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Amsterdamse kinderboefjes aangepakt

15-06-10   11:20 uur
Op het gebied van preventie moet de aandacht vooral uitgaan naar tien- tot zestienjarigen. Foto ANP

AMSTERDAM - Bestrijding van criminaliteit in Amsterdam begint voortaan al bij kinderen van tien jaar, om het afglijden van 'vroege starters' te voorkomen.

Bij kinderen ouder dan zestien zijn projecten om hen op het rechte pad terug te brengen weinig effectief en staat voortaan bestraffing voorop. Op het gebied van preventie moet de aandacht vooral uitgaan naar tien- tot zestienjarigen.

Dit schrijft het college van burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad in een toelichting op een notitie over jeugdcriminaliteit, die de instemming heeft van het stadsbestuur, het openbaar ministerie en de politie.

De bestrijding van jeugdcriminaliteit geeft 'bemoedigende' resultaten, maar 'verfijning van het beleid' is nodig. Daarbij komt het accent te liggen op kinderen vanaf tien jaar. 'De meeste en zwaarste criminaliteit wordt gepleegd door jongeren die op jonge leeftijd al antisociaal gedrag vertonen. We moeten daarom (veel) eerder ingrijpen. Kinderen jonger dan twaalf jaar die antisociaal gedrag vertonen, moeten kunnen rekenen op snelle en passende zorg.'
Een combinatie van straf en zorg wordt uitgangspunt voor kinderen die overlast veroorzaken of crimineel gedrag vertonen. Voor criminele jongeren boven de zestien wordt niet zorg, maar bestraffen het uitgangspunt.

De verandering van beleid is ingegeven door onderzoek uit 2008, waaruit blijkt dat een groot deel van de projecten rond criminele jongeren niet effectief is. Bijna de helft van de deelnemers vervalt weer in crimineel gedrag. (BAS SOETENHORST)


gerelateerde artikelen

Alles over

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool