*

parool.nl
Amsterdam,  
Parool.nl mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

DJ Isis nieuwe nachtburgemeester Amsterdam

20-02-10   03:05 uur
DJ Isis van der Wel (links) en zangeres Ellen ten Damme (rechts) vorig jaar op Bevrijdingsdag als zogenoemde ambassadeurs voor de vrijheid. DJ Isis werd in de nacht van vrijdag op zaterdag verkozen tot nachtburgemeester van Amsterdam. Ellen ten Damme steunde haar kandidatuur. Foto ANP

AMSTERDAM - DJ Isis van der Wel is in de nacht van vrijdag op zaterdag verkozen tot nieuwe nachtburgemeester van Amsterdam. Circa 1200 mensen woonden in poptempel Melkweg de slotstrijd tussen de kandidaten bij. Hoeveel aanwezigen hun stem hebben uitgebracht is niet bekend, meldde een woordvoerster.

Van der Wel gooide bij de jury hoge ogen met haar kunst- en cultuurplan, aldus de zegsvrouw. Zo wil de kersverse 'burgermoeder' de uittocht van kunstenaars uit de hoofdstad een halt toeroepen door ''meer ruimte te creëren voor spontaniteit en flexibiliteit''. Een ander speerpunt is het aanstellen van een gemeenteambtenaar die zich fulltime moet bezighouden met de nacht.

Van der Wel is vooral bekend onder haar artiestennaam, DJ Isis. Tijdens haar campagne wist ze collega-artiesten te mobiliseren om haar kandidatuur te steunen. Zo sloten zangeres Ellen ten Damme en rapper Def P zich aan bij haar zogeheten Nachtraad. Het ambt van (nacht)burgemeester zit Van der Wel overigens in het bloed: haar moeder Ineke van der Wel-Markerink is burgemeester van Rijswijk (Zuid-Holland). (ANP)


gerelateerde artikelen

Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool