*

parool.nl
Amsterdam,  
Parool.nl mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Drugs doen partyboot Stubnitz das om

28-09-09   11:17 uur

AMSTERDAM - Openlijk drugsgebruik op de Stubnitz heeft de feestboot weer zijn vergunning gekost. Stadsdeel Noord verbood zaterdag het evenement Earthdance, nog geen dag nadat nieuwe afspraken waren gemaakt.

''Na anderhalve week van overleg over verbeterd toezicht op drugsgebruik kwamen we vrijdag eindelijk tot een overeenkomst. De volgende ochtend vond een controle plaats en bleek de organisatie zich er al niet meer aan te houden,'' aldus stadsdeelvoorzitter Rob Post, die  besloot de vergunning van Stubnitz per direct in te trekken.

Sinds begin 2007 mag de tot feestlocatie omgebouwde oud Oost-Duitse vissersboot enkele wekelen in het jaar aanmeren bij de NDSM-werf. De laatste twee jaar zijn er problemen. Zo werd in december een oud- en nieuwfeest van de Stubnitz ook al verboden. Volgens de officiële lezing gebeurde dat omdat er niet genoeg politiecapaciteit was, volgens de organisatie omdat toen al op een eerder feest drugs waren aangetroffen. Dit jaar ligt het schip al twee weken aangemeerd, maar heeft het nog geen feest mogen organiseren.

De toekomst stemt Post somber:  ''We zouden na het weekend evalueren voor eventuele vergunningen tot aan hun vertrek in november. Maar de situatie is weinig hoopvol.'' De exploitanten van de boot waren maandagochtend onbereikbaar. (HET PAROOL)


gerelateerde artikelen

Alles over

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool