*

parool.nl
Amsterdam,  
Parool.nl mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Grachten Java-eiland worden afgegrendeld

18-03-09   11:16 uur
AMSTERDAM - De grachten van het Java-eiland gaan op slot. Vanaf volgende week is het verboden vanaf deze grachten het IJ in te varen.

Dat heeft stadsdeel Zeeburg besloten. Volgens het stadsdeel veroorzaken de kleine bootjes in de vier grachtjes van het Java-eiland schade, overlast en onveilige situaties.

Het ontwerp van het Java-eiland, van architect Sjoerd Soeters, trok internationaal aandacht. Voor het eerst sinds tijden werden in Amsterdam grachten aangelegd in plaats van gedempt.

Maar na negen jaar vindt het stadsdeel de nadelen te groot. ''Er is geluidsoverlast doordat bootjes tegen de kade opbotsen. Die hebben ook al voor meer dan 100.000 euro schade veroorzaakt. Daarnaast zijn er veel gezonken vaartuigen. En er zijn onveilige situaties als kleine bootjes het Binnen-IJ opvaren. Dat is een route voor de binnenvaart,'' aldus een woordvoerder van het stadsdeel. Opvallend is dat in een brief aan bewoners dat laatste argument niet wordt vermeld.

Er komt eerst een invaarverbod voor bootjes vanaf het IJ. Op termijn zullen golfbrekers het onmogelijk maken de grachten door te varen. Een aantal ligplaatsen wordt opgeheven. Er worden ook meer en betere afmeerplaatsen beloofd.

Volgens het stadsdeel volgt er een 'juridisch traject' van een jaar, waarbij bewoners hun mening kunnen geven op hoorzittingen.

Soeters kon vanmorgen niet reageren op het plan van het stadsdeel om 'zijn' grachtjes op slot te doen. ''Hij zit in het buitenland en weet te weinig van de plannen om er commentaar op te geven,'' aldus een woordvoerster van zijn bureau. (HET PAROOL)


gerelateerde artikelen

Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool