Ikea ontruimd na bommelding
12-03-09 12:39 uur
De bedreigingen zijn niet specifiek op IKEA gericht, laat een woordvoerster weten. Foto ANP
update
AMSTERDAM - IKEA en enkele winkels aan de Arenaboulevard in Zuidoost zijn donderdagochtend ontruimd wegens bedreiging met explosieven. Burgemeester Cohen geeft vanmiddag vanaf het hoofdbureau aan de Elandsgracht een toelichting op de situatie.
De bedreigingen zijn niet specifiek op IKEA gericht, laat een woordvoerster weten. De politie heeft alle toegangswegen afgesloten en houdt toezicht op de betreffende locaties. De directies van de betrokken winkels zijn inmiddels over de bedreiging geïnformeerd.
Tot de ontruimde gebouwen hoort ook winkelcentrum Villa Arena, Perry Sport, MediaMarkt, en Decathlon. Ook zijn enkele kantoren in het gebied dicht.
De bedreigingen kwamen donderdagochtend rond 9.00 uur bij IKEA binnen, zo vertelde de woordvoerster. De ontruiming van de zaak is rustig verlopen, mede omdat klanten op het tijdstip van de ontruiming alleen bij de winkel terechtkonden om te ontbijten.
Het is niet de eerste keer dat een winkel van IKEA te maken krijgt met bedreigingen. In december 2002 werden alle tien filialen van de Zweedse keten in Nederland ontruimd na bommeldingen en de vondst van verdachte pakketjes. (ANP)