*

parool.nl
Amsterdam,  
Parool.nl mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Subsidie bedrijf in arme wijk

27-05-08   14:18 uur
AMSTERDAM - Wethouder Lodewijk Asscher (Economische Zaken, PvdA) komt met een plan om ondernemers in Slotervaart, Osdorp, Geuzenveld en Noord onder voorwaarden tot 40.000 euro subsidie te geven. Zij kunnen dit geld gebruiken om een bedrijf op te richten of om een bestaande onderneming verder uit te bouwen door middel van een duurzame investering die zonder de subsidie niet plaats zou vinden, zoals een verbouwing.

Met het plan wil Asscher het ondernemersklimaat en het imago van de vier achterstandswijken, de zogenaamde economische kansenzone, verbeteren.

Het initiatief loopt tot eind 2012 en kost in de eerste opzet een miljoen euro. Bij succes kan het budget verhoogd worden.

Het toekennen van de subsidie wordt uitgevoerd door de stadsdelen en daarbij moet worden voldaan aan strenge eisen, aldus de gemeente. Zo wordt gekeken of het bedrijf past binnen het stadsdeel, of het kans maakt verder te groeien en of de eigenaar goed met zijn geld omgaat.

Amsterdam en omstreken zet overigens vraagtekens bij de plannen. ''Het is goed dat de wijkeconomie wordt verbeterd,'' zegt een woordvoerder, ''alleen is dit geen overheidstaak.''

Volgens de kamer van koophandel moet de gemeente zorgen voor basisvoorzieningen om het ondernemers makkelijker te maken, zoals huisvesting, bereikbaarheid, parkeergelegenheden en een betere dienstverlening door het verminderen van regels.

''Daar is nog veel te winnen,'' oordeelt de woordvoerder. De wethouder zal het plan overmorgen officieel naar buiten brengen en er nadere toelichting bij geven. (HET PAROOL)


gerelateerde artikelen

Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool