*

parool.nl
Amsterdam,  
Parool.nl mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Baâdoud: Nieuw-West in nood

01-09-10   11:16 uur
Achmed Baâdoud
AMSTERDAM - Overvallen, verpauperde winkelstraten, stagnerende stedelijke vernieuwing, passieve bewonersgroepen: de problemen in Amsterdam Nieuw-West (130.000 inwoners) stapelen zich op.

Zelfs stadsdeelvoorzitter Achmed Baâdoud, toch een bestuurder die graag de positieve kanten benadrukt, ziet het somber in. In een interview met deze krant spreekt hij de vrees uit dat door de economische crisis en de voorgenomen bezuinigingen weinig overblijft van de plannen om de wijken te verbeteren via onder meer de Vogelaargelden.
Baâdoud voelt zich in de steek gelaten door de gemeente en het rijk. ''De wijkaanpak en Koers Nieuw-West waren een gezamenlijke inspanning van de gemeente, de stadsdelen en het rijk. De gezamenlijke opdracht ligt nu bij mij zonder de benodigde financiële middelen.''

De afgelopen jaren is er in het stadsdeel van alles aan gedaan om bewoners te laten meedenken en praten over de inrichting van buurten. Maar veel van de mooie ideeën en plannen kunnen niet worden uitgevoerd door geldgebrek. Dat tast de geloofwaardigheid van politiek en bestuur aan, aldus Baâdoud. ''Er zijn verwachtingen gewekt en die worden niet waargemaakt. Bewoners zullen niet geneigd zijn weer mee te denken als het over tien jaar wel goed gaat. Het gevaar bestaat dat die mensen in een isolement raken.'' (HET PAROOL)

VANDAAG IN HET PAROOL
Baâdoud: 'Ze laten ons in de steek'
De mensen in  Nieuw-West moeten nog even wachten op de grotere  leefbaarheid  van hun buurten. Door de crisis is het geld op, de stadsdeelfusie heeft de slagkracht aangetast en de PvdA kibbelt.


gerelateerde artikelen

Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool