*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Recordaantal journalisten gedood in 2011

21-02-12   14:00 uur
Het hoofd van het Egyptische leger staat journalisten te woord in Caïro. © EPA

Vorig jaar is een recordaantal journalisten omgekomen tijdens hun werk. Dit heeft volgens het comité ter bescherming van de journalisten (CPJ) vooral te maken met de Arabische Lente. In totaal kwamen wereldwijd minstens 46 journalisten om het leven.

Dat zijn er twee meer dan in 2010. De gevaarlijkste landen zijn in volgorde Pakistan (zeven doden), Irak (vijf doden) en Libië (vijf doden).

'Zeventien journalisten kwamen om tijdens het rapporteren van gevaarlijke gebeurtenissen, velen van hen tijdens de gewelddadige confrontaties tussen de autoriteiten en de opstandelingen in de Arabische wereld', laat het CPJ weten.

40 procent van de slachtoffers bestaat uit fotografen of cameramannen, een cijfer dat nog nooit geregistreerd werd sinds de CPJ de resultaten publiceerde in 1992. De NGO noteerde ook een stijging bij internetjournalisten, een cijfer dat voor 2008 zelden de statistieken van de CPJ haalde.
(AFP/Redactie)


gerelateerde artikelen

Alles over

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool