*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Nieuwssites Senegal op zwart

30-01-12   05:44 uur
De Senegalese president Wade. © reuters

Verschillende nieuwswebsites in Senegal zijn niet meer toegankelijk. Dat zegt de Senegalese organisatie van online nieuwsmedia Appel.

In Senegal neemt de politieke spanning toe sinds zondagavond bleek dat staatshoofd Abdoulaye Wade opnieuw kandidaat mag zijn voor het presidentschap. Eerder werd de kandidatuur van de populaire zanger Youssou N'Dour door de Raad voor de Grondwet geblokkeerd omdat hij te weinig handtekeningen zou hebben verzameld die zijn kandidatuur konden ondersteunen.

Volgens nieuwsorganisatie Appel is  rond de 80 procent van de nieuwssites in Senegal onbereikbaar. Onder meer Leral.net, Dakaractu.com en PressAfrik.com kunnen niet meer worden bezocht.

De websites ondervinden al problemen sinds vrijdag, de dag waarop de officiële kandidatenlijst bekendgemaakt werd. Appel weet nog niet wie verantwoordelijk is voor het blokkeren van de sites.
(Redactie)


gerelateerde artikelen

Alles over

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool