*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Eerste iPads in Nederland te koop

15-04-10   17:27 uur
Foto AP
DEN HAAG - Als eerste in Nederland met een iPad op het strand liggen. Wie wil dat nou niet? Het nieuwste hebbedingetje van de Amerikaanse computerfabrikant Apple was woensdag in Nederland voor het eerst verkrijgbaar. Niet bij de officiële verkoopkanalen, maar bij een keten van webwinkels. En het liep storm.

Liefhebbers van de iPad, die qua uiterlijk het midden houdt tussen een laptop en een smartphone, konden de afgelopen dagen inschrijven bij Deal-Factory.com, die er in Amerika dertien wist te bemachtigen. In korte tijd was de online-verkoper door zijn voorraad heen. ''We moeten nu wachten op de volgende lichting'', zegt directeur Olivier Chevalier. ''Die wordt volgende week verwacht.''

De iPad is in Nederland nog niet officieel verkrijgbaar. Apple regisseert de verkoop van zijn jongste gadget zorgvuldig. Sinds drie april het is ding in Amerika verkrijgbaar, de rest van de wereld moet nog even wachten. Apple verschoof de officiële verkoop buiten de Vereniging Staten met een maand, naar eind mei. De vraag in de VS ligt boven verwachting.

Deal-Factory koopt de iPads gewoon zelf in Amerikaanse winkels en verzendt ze daarna richting Europa. ''Ik denk niet dat Apple blij met ons is, maar we hebben nog niets van ze gehoord'', zegt Chevalier, die 649 euro voor de iPad vraagt. ''We verdienen er niet veel aan, maar daar is het ons niet om te doen. We willen gewoon de eerste zijn en dat is gelukt.''

Aan belangstelling is geen gebrek, zegt de directeur. ''We hebben al honderden mailtjes binnengekregen. Sommige mensen zijn zelfs bereid het dubbele te betalen.'' (GPD)


gerelateerde artikelen

Alles over

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool