*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

PVV spint garen bij eurocrisis

17-07-11   11:06 uur
© anp
update

Volgens de jongste peiling van Maurice de Hond krijgt de PVV er op dit moment een zetel bij. De VVD verliest er een, net als D66. Het CDA krijgt er een zetel bij.

Grote verschuivingen zijn er dus niet. De Hond ziet wel dat de eurocrisis gevolgen heeft. Eind april stond de weinig van Europa geporteerde PVV met haar 21 zetels er in de polls 15 achter op de VVD. Nu is het verschil nog zes zetels. En in deze periode heeft de SP drie zetels extra verworven in de peilingen en zit ze daarmee volgens De Hond op de hoogste score sinds eind 2007.

Iets meer dan de helft van het electoraat, 54 procent, vindt dat Nederland niet langer moet bijdragen aan leningen aan landen met financiƫle problemen. Onder de aanhang van de PVV zijn, weinig verrassend, de meesten die mening toegedaan: 94 procent. Bij de achterban van GroenLinks komt deze opvatting het minste voor: 29 procent.

Intussen wilde 61 procent van het kiezersvolk dat we nooit aan die hele euro waren begonnen. Toch wil 55 procent er op dit moment niet vanaf.

De peiling van De Hond wordt via internet gehouden onder ten minste 2500 mensen, uit een steekproef onder ruim 40.000 personen die zich ooit voor zijn panel hebben aangemeld. De peildagen zijn vrijdag en zaterdag.


POLITIEK BINNENLAND

Alles over

Volg paroolamsterdam op Twitter
shop

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool