Afzet biologisch voedsel groeit
15-04-09 10:32 uur
AMSTERDAM - De economische neergang heeft geen invloed op de verkoop van biologisch voedsel in Nederland. In 2008 gaven consumenten 12,4 procent meer uit dan vorig jaar.
In totaal gaven Nederlanders 583 miljoen euro uit aan biologische voedingsmiddelen, blijkt uit onderzoek van brancheorganisatie Biologica. De groei is bovengemiddeld.
De eerste tekenen voor 2009 zijn ook gunstig, ondanks de crisis. ''Uit consumentenonderzoeken blijkt dat er geen dramatische dalingen in de verkoop van biologische voedingsmiddelen zijn,'' aldus voorzitter Uli Schnier, voorzitter van de Taskforce marktontwikkeling biologische landbouw.
De laatste maanden van vorig jaar waren al erg goed. ''In het laatste kwartaal van 2008 noteerden we het hoogste groeicijfer ten opzichte van de andere periodes in dat jaar en toen was het toch echt diepe crisis.''
Door de crisis denken consumenten beter na voordat zij hun geld uitgeven en maken zij bewustere keuzes, meldt de taskforce. Dat biologisch voedsel vaak duurder is, deert de consument ook in deze tijden niet. Smaak en gezondheid zijn de voornaamste redenen om biologisch in te kopen.
De uitgaven aan biologisch voedsel stegen sterker dan die aan alle voedingsproducten. De totale voedselmarkt groeide in 2008 bijna zeven procent tot 27,4 miljard euro. Het marktaandeel voor biologische producten groeide naar 2,1 procent.
De verbeterde afzet van biologische waar tekent zich af over de hele linie: van vleeswaren en brood tot varkensvlees. Vooral biologisch brood, kip, vleeswaren en eieren worden steeds beter verkocht.
In de supermarkt groeiden de bestedingen ruim elf procent en in de speciaalzaken 8,7 procent.
In de cateringsector groeiden de bestedingen zelfs met 96 procent. Belangrijke oorzaak van deze groei was dat de overheid vaker duurzaam inkoopt. (HET PAROOL)