*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Herinrichting Wallen kost 100 miljoen euro

01-09-11   14:28 uur
© ANP © anp
De herinrichting van het Wallengebied kost de komende jaren 75 tot 105 miljoen euro. En dan is de waardevermindering van de panden die aan de prostitutie worden onttrokken, nog buiten beschouwing gelaten. Wethouder Lodewijk Asscher verwacht niettemin dat het financieel haalbaar is.

Het is de bedoeling dat de gemeente veertig procent van de kosten van de herinrichting voor haar rekening neemt (30 tot 42 miljoen). Dat geld, met name bestemd voor de aankoop van prostitutiepanden, zou vooral moeten komen uit de verkoop van de gemeentelijke aandelen in de NV Zeedijk. 

Dit staat in een extern advies over Project 1012, dat Asscher naar de gemeenteraad heeft gestuurd. In de rapportage wordt niets gezegd over de hoogte van de 'planschade', die ontstaat wanneer bij de aankoop van panden wordt bedongen dat er geen prostitutie meer mag plaatshebben. Daarmee dalen ze fors in waarde; ingewijden houden die schade op tientallen miljoenen.

Lees meer in Het Parool


(Het Parool)


gerelateerde artikelen

Alles over

Volg Het Parool op Twitter
shop

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool