*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Groei Chinese economie vertraagd

13-07-11   05:04 uur

De groei van de Chinese economie is in het tweede kwartaal van dit jaar vertraagd. Het bruto binnenlands product groeide in het tweede kwartaal met 9,5 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat blijkt vandaag uit cijfers van het Chinese Bureau voor de Statistiek.

In het eerste kwartaal van dit jaar groeide het bruto binnenlands product in China nog met 9,7 procent. Vorig jaar groeide de Chinese economie met 10 procent. Het bruto binnenlands product is de som van alle in China geproduceerde goederen en diensten.

De industriële productie van de miljoenen Chinese fabrieken en kleine bedrijven steeg in de eerste zes maanden van dit jaar met 14,3 procent in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder. (ANP)


gerelateerde artikelen

Alles over

Volg Het Parool op Twitter
shop

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool