*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

'Damrak gaat lager van start'

24-11-09   08:47 uur

AMSTERDAM - De belangrijkste graadmeter van Amsterdam, de AEX-index, gaat dinsdag naar verwachting 1 tot 3 punten lager openen. ''We moeten kijken waar we staan na de positieve handelsdag van gisteren'', aldus handelaar Rob Koenders van Harmony vermogensbeheer.

Maandag stond de handelsdag vooral in het teken van het feit dat in de maand oktober in de Verenigde Staten op jaarbasis ongeveer 6,1 miljoen bestaande woningen werden verkocht.

De AEX-index eindigde maandag op 317,04 punten. Dat betekende een winst van 7,01 punten, oftewel 2,3 procent. De MidKap-index kreeg er 1,4 procent bij op 502,41 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt wonnen tussen de 2 en 2,4 procent.

Aegon

Verzekeraar Aegon maakte dinsdag bekend voor 500 miljoen dollar (335 miljoen euro) obligaties uit te geven. Aegon gaat de opbrengst van de uitgifte gebruiken voor algemene doelen, waaronder de terugbetaling van kortlopende leningen.

Shell meldde dat een groot gasproject in de Golfstaat Qatar vertraging opgelopen heeft. De productie zal niet, zoals eerder gepland, begin 2010 maar pas eind 2010 worden opgestart.

Dow Jones

De Dow-Jonesindex van dertig grote fondsen eindigde maandag met een winst van 1,3 procent op 10.450,95 punten. De breder samengestelde S&P 500-index steeg 1,4 procent naar 1106,24 punten. De belangrijkste graadmeter van de schermenbeurs Nasdaq won ook 1,4 procent, tot 2176,01 punten.

Op de beurs in Tokio eindigde de toonaangevende Nikkei-index 1 procent lager op 9401,58 punten.

De euro noteerde dinsdagochtend 1,4930 dollar. Bij het slot van de Europese beurzen maandag was de Europese munt 1,4970 dollar waard. (ANP)


gerelateerde artikelen

Alles over

Volg Het Parool op Twitter
shop

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool