*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Entertainmentbedrijf Focus failliet verklaard

19-11-09   12:08 uur
et bedrijf heeft een eigen studio, waarin de Rolling Stones in 1995 repeteerden voor concerten in Paradiso. Daarnaast doet het de techniek bij grote evenementen als de Miljonair Fair. Foto ANP
AMSTERDAM - Het Amsterdamse entertainmentbedrijf Focus is failliet. Het personeel is gewoon aan het werk, opdat evenementen door kunnen gaan. De curator werkt aan een doorstart.

Focus Show Equipment, gevestigd aan de Isolatorweg, is eergisteren failliet verklaard. Het bedrijf is volgens directeur Karel van der Flier getroffen door de economische crisis. ''Als het economisch minder gaat, zijn er minder evenementen en feesten.''

Het bedrijf heeft een eigen studio, waarin de Rolling Stones in 1995 repeteerden voor concerten in Paradiso. Daarnaast doet het de techniek bij grote evenementen als de Miljonair Fair en de Volvo Ocean Race en verzorgt het licht en geluid bij onder andere de Uitmarkt.

Bij Focus werken 57 mensen. Die zijn nog aan het werk, omdat het bedrijf momenteel betrokken is bij evenementen zoals het Crossing Borderfestival, dat vandaag in Den Haag begint. De werknemers moeten ook doorwerken om een doorstart van het bedrijf mogelijk te maken.

Volgens curator Marcel Willems van het advocatenkantoor Kennedy van der Laan in Amsterdam is er 'redelijk wat belangstelling' voor een doorstart van het bedrijf. Er is belangstelling voor de gehele onderneming, maar ook voor onderdelen ervan.

Van der Flier gaat ervan uit dat een doorstart mogelijk is. ''Maar dat is mijn persoonlijke mening.''

Volgens Willems moet binnen twee weken duidelijk zijn of een doorstart mogelijk is. Tot die tijd blijft het personeel doorwerken.

Het bedrijf is in 1973 opgericht door productiemedewerkers van popgroep Focus. Toen de band ermee ophield, namen de technici Piet Meekel en Henk van der Lely de apparatuur over en begonnen zij hun eigen bedrijf. De oprichters zijn niet meer bij Focus betrokken.

In 2004 trad Van der Flier aan. (HET PAROOL)


gerelateerde artikelen

Alles over

Volg Het Parool op Twitter
shop

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool