*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Fusie British Airways en Iberia

13-11-09   10:45 uur
De Britse luchtvaartmaatschappij British Airways en het Spaanse Iberia gaan fuseren. Foto ANP
update
LONDEN/MADRID - De Britse luchtvaartmaatschappij British Airways en het Spaanse Iberia gaan fuseren. Ze vormen samen een nieuwe maatschappij, waarvan British Aiways (BA) 55 procent in handen krijgt, en Iberia 45 procent.

Het voorlopige akkoord zal naar verwachting in het eerste kwartaal van volgend jaar jaar worden geformaliseerd en aan het eind van 2010 worden afgerond.

BA en Iberia willen al tijden samen verder. In januari kwam de voorgenomen fusie tussen de twee op losse schroeven te staan. British Airways waarschuwde niet te willen fuseren onder de toenmalige marktomstandigheden.

Sinds het begin van de onderhandelingen vorig jaar juli was de marktwaarde van Iberia namelijk voor de eerste keer hoger dan die van British Airways.

Een samengaan van de twee maatschappijen zou de op twee na grootste luchtvaartmaatschappij in Europa opleveren, met 419 vliegtuigen waarmee het op 205 bestemmingen vliegt. Alleen Air France-KLM en Lufthansa zijn groter.

BA kondigde vorige week aan meer banen te gaan schrappen. Het verlies over de afgelopen zes maanden is uitgekomen op 241 miljoen euro.

De Spaanse luchtvaartmaatschappij Iberia heeft in het derde kwartaal een verlies geleden van 16,4 miljoen euro, tegen een winst van 30,4 miljoen euro in dezelfde periode vorig jaar. Het verlies in de eerste negen maanden is uitgekomen op 181,9 miljoen euro, tegen 51 miljoen winst een jaar eerder.

Iberia stelt dat er in Spanje sprake is van 'buitengewoon moeilijke omstandigheden', vanwege de wereldwijde recessie en concurrentie van hogesnelheidstreinen. (HET PAROOL)


gerelateerde artikelen

Alles over

Volg Het Parool op Twitter
shop

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool