*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Winstdaling Microsoft valt mee

23-10-09   15:19 uur
Vooral de verkoop van Windows-software en Xbox-spelcomputers hielp Microsoft aan een beter dan verwacht bedrijfsresultaat. Foto ANP
update
REDMOND - Het Amerikaanse softwareconcern Microsoft heeft in het eerste kwartaal van zijn gebroken boekjaar 2009/2010 de winst minder hard zien dalen dan analisten hadden verwacht. De winst zakte met 18 procent tot 3,6 miljard dollar. De omzet viel met 14 procent terug tot 12,9 miljard dollar.

Microsoft maakte de cijfers vrijdag bekend. Het eerste kwartaal van het bedrijf eindigde eind september. Het concern verklaarde dat de verkoop van Windows-software en Xbox-spelcomputers meeviel door een sterke consumentenvraag.

Per aandeel verdiende Microsoft 40 dollarcent tegen 48 cent een jaar eerder. Analisten hadden gevreesd voor een een terugval naar 32 cent.

Microsoft heeft het al enkele kwartalen moeilijk doordat bedrijven vanwege de economische recessie minder investeren in nieuwe software. Daarnaast ziet het concern de concurrentie toenemen, onder meer van Apple en Google. Deze bedrijven wisten het afgelopen kwartaal hun inkomsten op te krikken.

Microsoft introduceerde donderdag een nieuw besturingssysteem voor pc's, Windows 7, dat het tij moet keren. Deze software heeft in tegenstelling tot voorganger Windows Vista goede kritieken gekregen.

Windows was in het afgelopen boekjaar goed voor een kwart van de inkomsten van het bedrijf. Microsoft verdient verder zijn geld met kantoorsoftware, software voor netwerkcomputers (servers) en met activiteiten op het internet en in de gamesindustrie. (ANP)


gerelateerde artikelen

Alles over

Volg Het Parool op Twitter
shop

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool