*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Scanstraat versterkt positie Schiphol

21-09-09   21:06 uur
In het Cargo Checkpoint gaan de luchthaven, de douane en de vrachtafdelingen van Air France en KLM samenwerken en dat is volgens de partijen uniek in de wereld. Foto GPD
update
SCHIPHOL - Schiphol, luchtvaartmaatschappij Air France/KLM en de douane slaan de handen ineen om de afhandeling van het vrachtverkeer op de luchthaven te versnellen. Door alle controles te bundelen op één locatie kan luchtvracht razendsnel worden onderzocht op radioactiviteit, drugs of explosieven. Werelwijd loopt Nederland met deze aanpak voorop.

''Hiermee versterken we onze positie als vrachtland", aldus staatssecretaris Jan Kees de Jager (financiën) maandag na de opening. De scanstraat is de vrucht van samenwerking tussen Schiphol, KLM/Air France en het ministerie, waaronder de douane valt. De overheid brengt de benodigde apparatuur in, de luchthaven en KLM/Air France betalen voor de huisvesting. Vorig jaar werd een vergelijkbare scanstraat geopend in de haven van Rotterdam. 

Schiphol is de op twee na grootste vrachtluchthaven en er is de luchthaven en KLM/Air France - de belangrijkste gebruiker - veel aan gelegen die positie te behouden. Snelle afhandeling van vracht is essentieel voor de versterking van de concurrentiepositie. De bundeling van vrachtcontroles op één locatie is dan een belangrijk voordeel.

Met de nieuwe scanstraat hoeft niet meer elke pallet apart onder de loep te worden genomen. In plaats daarvan rijdt een trekker met een hele rij karretjes eenvoudig door het gebouw.

Camera's lezen de code van de container af, waarna in de controlekamer de inhoudslijst is te zien. Een detectiepoort signaleert automatisch of een container radioactiviteit uitstraalt. Vervolgens wordt de vracht langs een röntgenscan geleid, waarna verdachte voorwerpen door gereed staande medewerkers worden onderzocht. In geval van nood kan ook nog een explosievenhond worden ingezet.

De scanstraat wordt anderhalf jaar getest, waarna het systeem bij gebleken succes op meerdere plaatsen op de luchthaven wordt gebouwd. (GPD)


gerelateerde artikelen

Alles over

Volg Het Parool op Twitter
shop

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool