Sligro en Bergsma bundelen tabakdistributie
08-09-09 10:01 uur
Sligro is de grootste horecagroothandel en eigenaar van de supermarktformules Em-Té en Golff. Foto ANP
DEN HAAG - Voedingsgroothandel Sligro Food en de Friese rookwarenhandel Bergsma gaan samen in Venlo een distributiehandel opzetten voor tabak en sigaretten. Het nieuwe Limburgse distributiecentrum richt zich alleen op inkoop en opslag van rookwaren.
Dat hebben Sligro en Bergsma vanochtend bekendgemaakt. Met de samenwerking willen de groothandelaren fors snijden in de kosten van verspreiding van tabak. Wat die besparing exact moet opleveren, willen de concerns niet zeggen. In het nieuw op te richten distributiecentrum Vemaro krijgt Bergsma een belang van 60 procent en Sligro 40 procent.
Door de samenwerking worden vanuit Venlo alle afzetkanalen van tabaksproducten bereikt. Sligro is de grootste horecagroothandel en eigenaar van de supermarktformules Em-Té en Golff. Rookwarengroothandel Bergsma levert aan zowel tabaksspeciaalzaken als kroegen. Daarnaast bedient de Friese distributeur honderden pompstations, de belangrijkste verkopers van rookwaren.
Vemaro moet nog dit jaar beginnen. Daarmee blijven er nog maar twee Nederlandse tabaksgroothandelaren over, naast Vemaro marktleider Lekkerland. Eerder gingen Lekker van der Laan Dekker en HD failliet. (GPD)