Loodsen KLM Cargo van de baan
24-07-09 11:34 uur
De omzet van de vrachtafdeling van KLM Air France is het afgelopen kwartaal met 41,5 procent gedaald. Foto ANP
AMSTERDAM - Bij vrachtvervoerder KLM Cargo zijn extra bezuinigingen nodig. Werknemers vervullen op vrijwillige basis ander werk. Plannen voor twee gloednieuwe loodsen op Schiphol zijn voorlopig van de baan.
Dit bevestigt een woordvoerster van KLM. ''De financiële crisis raakt KLM, en raakt KLM Cargo nog meer. Er is nog geen licht aan het einde van de tunnel.''
KLM-topman Peter Hartman schreef deze maand in zijn column in de interne publicatie Wolkenridder Actueel dat 'bij vracht op korte termijn extra maatregelen moeten worden genomen.'
Vorige week zijn maatregelen besproken in de divisieraad. Gisteren maakte moederbedrijf Air France-KLM bekend dat de kwartaalomzet van de vrachtafdeling met 41,5 procent is gedaald.
De ambitieuze plannen voor gloednieuwe loodsen op Schiphol zijn voorlopig van de baan. KLM Cargo zou volgens die plannen in 2012 verhuizen naar twee gigantische loodsen op Schiphol-Oost, die bij elkaar 80.000 vierkante meter groot zijn. Het betreft een investering van enkele honderden miljoen euro's. De locatie van de bestaande loodsen zou een andere invulling krijgen.
Daarnaast is een strakkere aansturing nodig van de vrachtafdeling. Kantoorpersoneel wordt al ingezet in de loodsen, waar ze helpen bij het in- en uitladen. Dit is op vrijwillige basis, net als bij de piloten, die bij passagiersvluchten aan de bagageband verschijnen.
Het aantal banen loopt terug, omdat KLM Cargo vacatures niet meer invult. KLM Cargo zal hiermee voorlopig doorgaan. Overigens vallen hierbij geen gedwongen ontslagen. (MICHIEL COUZY)