*

parool.nl
Amsterdam,  
parool.nl op je mobiel Word vriend van Het Parool op Facebook

Heineken stort zich op de klantenkaart

09-07-09   10:18 uur
Jimmie Woo (foto) en de eigen Heineken Music Hall krijgen de primeur. Foto ANP
Jimmie Woo (foto) en de eigen Heineken Music Hall krijgen de primeur. Foto ANP
AMSTERDAM - Afrekenen met Heineken. De bierbrouwer komt met een eigen creditcard waarmee overal betaald kan worden én gespaard voor Heinekenpunten. Jimmie Woo en de eigen Heineken Music Hall krijgen de primeur.

"Wij willen onze klanten nauwer bij het merk Heineken betrekken," zegt Herwin van den Berg, marketingdirecteur van Heineken Nederland. Voor de creditcard werkt Heineken samen met kaartaanbieders Visa en ICS. Voor elke euro die met de kaart wordt uitgegeven, krijgt de klant e-punten - naar de gekantelde e'tjes in het Heinekenlogo .

"Wie iets van Heineken koopt, bij ons of bij een van onze horecagelegenheden, krijgt vijf keer zo veel punten." De kaart is een uitvloeisel van de nieuwe website van Heineken. Op de site kunnen onder meer toegangskaartjes voor concerten, clubs, sportevenementen en festivals, maar ook cd's, mp3's en Heinekenartikelen worden gekocht.

In ruil voor e-punten kunnen daarnaast allerlei douceurtjes worden verkregen. "Mensen kunnen bijvoorbeeld artiesten achter de coulissen ontmoeten of op de gastenlijst komen. Of ze hoeven niet in de rij te staan." Zo is later deze maand voor tweeduizend e-punten een compleet U2-arrangement te verkrijgen. Op andere exclusieve zaken kan geboden worden.

E-punten zijn ook zonder de creditcard te verzamelen, door aankopen op de site te doen bijvoorbeeld. Maar Van den Berg denkt al veel verder. "In tv-reclame kun je onhoorbaar geluid opnemen, dat door je mobiel wordt opgevangen en naar ons doorgestuurd kan worden. Zo wordt je beloond als je naar een Heinekencommercial kijkt, of een bepaalde tijd onze website bezoekt."

Heineken treedt daarmee in de voetsporen van Airmiles en Albert Heijns bonuskaart, maar ook in die van de betaaltelefoons van Rabo Mobiel. "Het is niet bedoeld om koopgedrag te registreren, zoals bij Airmiles. Er staan ook geen persoonsgegevens op de kaart, of geld. Maar als je daarvoor toestemming geeft, kan dat wel.

De creditcard is voorzien van een rfid-radiochip. In cafés die Heineken schenken, komen kaartlezers te staan. Niet alleen bij de kassa, zodat met de kaart draadloos kan worden afgerekend, maar ook als informatiezuilen. Bij concertlocaties als de Heineken Music Hall kan de creditcard worden gebruik als digitaal concertkaartje.

Via de website wil Heineken uitgaan stimuleren. En niet alleen naar de eigen etablissementen. "We hebben de agenda's van tweehonderd concertzalen op de site staan," zegt Diederik Vos van Heineken Nederland. "Ook van zalen waar onze concurrenten geschonken worden. We redeneren vanuit de consument, die een volledig overzicht wil. Anders zoekt hij die informatie wel ergens anders."

De tweeduizend cafés die tot nu toe zijn verzameld in de 'kroegzoeker' op de site hebben wel allemaal Heineken op de tap. "Maar daar zitten ook cafés bij die daarnaast andere bieren verkopen. Wij hebben er baat bij dat de consument uitgaat, vervolgens dat hij naar onze cafés uitgaat. Maar wat hij daar drinkt, is zijn eigen keuze."

Onder Van den Berg is Heineken zich veel meer op merkbeleving gaan richten. Een jaar geleden opende het biermerk zijn eigen winkel, Heineken the city, in de Reguliersbreestraat. En eerder dit jaar volgde jouwheineken.nl, waar klanten hun eigen bierflesje kunnen ontwerpen. "Een enorm succes. Je kunt die flesjes ook in de winkel ophalen. We hebben daar echt een tekort aan ruimte."

De website is nog niet af. "We willen naar achtduizend cafés." Ook komen er nieuwe diensten en zal het aanbod op de site verder worden uitgebreid. "Maar altijd met zaken die dicht tegen het merk Heineken liggen. Film en mode, bijvoorbeeld. Maar de horeca blijft toch de plek voor het ultieme biermoment." (HERMAN STIL)


gerelateerde artikelen

Alles over

Volg Het Parool op Twitter
shop

GESPONSORDE LINKS

PAROOL LUNCHNIEUWS

Elke middag gratis de hoogtepunten uit het nieuws in uw mailbox?

U kunt zich voor deze service van Het Parool opgeven via parool.nl/lunchnieuws.
acap enabled   © Het Parool